Zgodnie z definicją zawartą w art. 212 § 1 Kodeksu karnego zniesławienia dopuszcza się ten „kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności”.

Zniesławienie to przestępstwo! Niestety w ostatnich latach wiele klientów placówek medycznych, kosmetycznych czy prywatnych praktyk dopuszcza się haniebnego zachowania w formie bezpodstawnego ataku w formie internetowego hejtu. Dostrzegamy duży problem wynikający z przekonania iż takie działania bywają bezkarne a sami jego sprawcy nie poniosą odpowiedzialności karnej. Nic bardziej mylnego!! W Internecie nic nie ginie a podżeganie do mowy nienawiści I masowa agresja słowna również jest ściśle powiązana z kodeksem karnym.

Postanowiliśmy opracować plan postępowania w sytuacjach kiedy Naszego klienta dotknie taki problem! Stworzyliśmy pakiet ochrony I obsługi prawnej dla przedsiębiorców których biznes opiera się na relacji z ludźmi a działania osób niepożądanych mogą zaszkodzić w jego prowadzeniu.

image

Ochrona wizerunku podmiotu wykonującego działalność leczniczą/beauty lub inną. W internecie, w sporach wynikających z roszczeń klientów.

image

Prowadzenie mediacji oraz pełne wsparcie prawne w sytuacji naruszenia dóbr osobistych.

image

Wykorzystanie środków prawnych do zaniechania działań na rzecz placówki, pracowników, właścicieli, oraz doprowadzenia do naprawy szkody.

image

Personalna ochrona + ochrona placówki - Zniesławienia - czyli opinie i hejt.

DLACZEGO WARTO?

  • Ochronisz swoją firmę przed niepożądanymi działaniami ze strony osób postronnych.
  • Zyskasz kontrolę nad sytuacją I czas na działanie.
  • Nie stracisz pieniędzy na chaotyczne i nieprecyzyjne działania.
  • Zwiększając świadomość i wiedzę w swojej placówce możesz pomóc nie tylko sobie.
  • Morale i prestiż przedsiębiorstwa wywindują do góry.
  • STANIESZ SIĘ CERTYFIKOWANĄ PLACÓWKĄ W KTÓREJ ŚWIADOMOŚĆ I WIEDZA PRAWNA BĘDZIE ZAWSZE BUDOWAŁA POZYTYWNY WIZERUNEK FIRMY I CIEBIE JAKO OSOBY!